
Van A tot Z, of toch bijna ****
Lieven Vandekerckhove
Uitgeverij Liverse
ISBN 9789492519726
Hardcover 118 pagina’s
Een bundel met 26 uiteenlopende verhalen waarin toch steeds dezelfde thema’s zijn verwerkt. Nou ja, 24 verhalen want bij de letters X en Y ontbreekt het verhaal. Hier is het verhaal vervangen door leuke illustraties van Jean Olf.
Mooie verhalen voor wie daarnaar op zoek is. Het zijn de kleine dingen in het leven die belangrijk zijn en die het leven maken tot wat het is.
Met een voorwoord van Rik Torfs.
Illustraties van Jean Olf
Een prachtige omschrijving van een goede vriendschap en het onvermijdelijke afscheid.
Het besef van de waarde van één ei.
Het verloop van een treinreis.
Een melancholische terugblik op de verwoesting van de Notre Dame door de vlammenzee.
Voorproefje:
“Haar uitsmijters waren wereldberoemd in Leuven. Ik zie haar nog bezig, terwijl ze de eieren klopte in een grote tas, met een vork waaraan steevast nog wat ei van de nacht voordien korstte. Op een gasvuurtje achter de toog stonden een paar zwarte pannen, waarin de margarine sissend smolt tot Moeder er een plakje ham in legde, waarover ze dan de tas leeggoot.”
Verrassende ontmoetingen en alledaagse gebeurtenissen hebben het leven van de verteller verrijkt.
De verhalen zijn in een licht poëtische stijl geschreven en lezen prettig. Als Nederlander moet je wel een beetje om kunnen gaan met de Vlaamse uitdrukkingen en schrijfwijze. Mij hindert dit totaal niet. Ik vind het zelfs wel enige charme toevoegen.
Verhalen uit het leven van de verteller. Verhalen waarin ontmoetingen plaatsvinden, vriendschappen gesloten worden, ziektes overwonnen worden en van dierbaren afscheid genomen wordt.
Een bundel verhalen die tot denken aanzet en waardoor je met een zekere melancholie aan je eigen verhalen terugdenkt.
Een bundel verhalen die zeker bijdraagt aan een plezierig tijdverdrijf.